Jakie gadżety reklamowe wykorzystać przy plenerowych eventach?

Plenerowe eventy to idealny sposób na dotarcie z przekazem reklamowym do szerokiego grona odbiorców. Niezależnie od tego, czy planujesz komercyjne wydarzenie otwarte dla publiczności, czy też kameralną firmową imprezę, nie zapomnij o drobnych, praktycznych upominkach dla uczestników eventu. Gadżety reklamowe z nadrukiem są tym, czego na pewno nie powinno zabraknąć na plenerowej imprezie.

Jak zorganizować imprezę w terenie?

Idealny event powinien być niezapomnianym, wyjątkowym wydarzeniem i zapewnić uczestnikom unikatowe doświadczenia. Zanim jednak luźne pomysły zmienią się w event, trzeba go szczegółowo zaplanować. W tym celu konieczny będzie scenariusz wydarzenia, a koncepcja przekuta w konkrety: działania i decyzje.

To, co dokładnie będzie zawierał event, zależy od charakteru imprezy. Scenariusz integracyjnego szkolenia dla pracowników znacznie różni się od konspektu obchodzonych latem dni miast czy biegu połączonego ze zbiórką na szczytny cel, jednak w każdym z tych przypadków wykorzystać możesz sprawdzone sposoby na reklamę swojej marki lub sponsorów eventu.

Praktyczne upominki dla uczestników

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz konferencję, kongres, piknik, imprezę sportową czy launch nowego produktu, gadżety reklamowe z nadrukiem wręczane uczestnikom są atrakcyjną formą promocji. Drobne upominki wręczane gościom czy klientom aktywują tzw. regułę wzajemności, czyli wykorzystywaną w relacjach społecznych i biznesowych zasadę odwdzięczania się. Gadżety reklamowe z nadrukiem są trwałą i nieustannie towarzyszącą twoim odbiorcom formą reklamy, o ile są praktycznymi, przydatnymi przedmiotami. Jeśli będą funkcjonalne, jest ogromna szansa, że czas ekspozycji odbiorcy na twój przekaz reklamowy pozwoli na utrwalenie wizerunku marki czy firmy i wykształcenie pozytywnych skojarzeń. Jeśli zastanawiasz się, jakimi konkretnie produktami powinny być twoje gadżety reklamowe z nadrukiem, zadaj sobie pytanie, z jakich niewielkich przedmiotów często korzystasz na co dzień. Długopis, brelok czy zwijana miarka przydają się cały czas, ale dopasuj gadżety do twojego odbiorcy docelowego.

Odzież firmowa z logo

Zwłaszcza jeśli organizujesz sportowy event, lepszym pomysłem może okazać się odzież reklamowa z nadrukiem, np. czapki z daszkiem. Odzież reklamowa nie jest jednak zarezerwowana dla fanów sportu. Równie dobrze sprawdzi się podczas imprez konsumenckich, familijnych wycieczek czy spotkań pracowniczych. Klasyczne t-shirty czy polarowe bluzy są zawsze dobrym, praktycznym pomysłem na nośnik reklamy. Wybierając odzież reklamową kieruj się jakością. Jeśli postawisz na porządnie odszyte, bawełniane ubrania w uniwersalnych kolorach, na pewno twoi odbiorcy będą je chętnie nosić. Dużą popularnością cieszą się bawełniane kominy na szyję, zasługującą na uwagę propozycją są też worki z nadrukiem, które można zabrać na basen, weekendowy wyjazd, wycieczkę czy spacer po parku.

Jak zwrócić na siebie uwagę i przyciągnąć klientów podczas eventów w plenerze?

Zupełnie innym sposobem na reklamę podczas plenerowych eventów są duże formaty reklam, np. rollupy reklamowe. Obok ciekawie zaprojektowanego rollupy trudno przejść obojętnie, ale kluczem jest właśnie słowo “przejść”. Nawet najciekawsze rollupy reklamowe nie spełnią swojej funkcji jeśli usytuowane będą w niekorzystnym miejscu. Planując obecność swojej marki na evencie zadbaj więc o to, by rollupy stały tam, gdzie rzucają się w oczy, a czas kontaktu z twoją reklamą jest potencjalnie najdłuższy. Jeśli masz wątpliwości co do graficznej strony projektu, skonsultuj go z doświadczonym grafikiem. Pomocna w kwestii projektu będzie także drukarnia. Pamiętaj, że rollup reklamowy możesz postawić wielokrotnie podczas różnych imprez, najlepiej, więc gdy jego przekaz jest uniwersalny i nie ogranicza się do konkretnego eventu.

Na podobnej zasadzie, wykorzystać możesz flagi i windery. Wolnostojące maszty z włókna szklanego to forma reklamy, którą zaprezentować można w wielu miejscach i przy okazji bardzo różnych wydarzeń. Świetnie wyglądają ustawione w rzędach, ale pojedyncze równie dobrze się sprawdzają. Flagi i windery dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach, od niskich dwumetrowych po wysokie, ponad czterometrowe maszty widoczne z daleka. Flagom niestraszna jest pogoda: nie bledną pod wpływem promieni słonecznych i są wodoodporne. Jeśli zależy ci na super wytrzymałych winderach, postaw na specjalny, perforowany materiał o zwiększonej odporności na trudne warunki atmosferyczne. Taka flaga spełni swoją funkcję nawet podczas wietrznych, zimowych eventów.

Trudno wyobrazić sobie profesjonalnie przygotowaną imprezę plenerową bez gadżetów reklamowych z nadrukiem. Obok zaplecza technicznego, pysznego jedzenia i atrakcji, to ważny element każdego wydarzenia. Twoi odbiorcy wrócą pamięcią do dnia eventu za każdym razem, gdy wyciągną z szafy bluzę z logo twojej marki, sięgną po obrandowany długopis czy zaparzą kawę w kubku z twoją reklamą. Wybieraj jakościowo dobre i ponadczasowe w formie drobiazgi, które zostaną z twoimi klientami przez wiele lat.