Przygotowanie do biegu – 4 rzeczy, o których powinieneś pamiętać

Przygotowanie do biegu – 4 rzeczy, o których powinieneś pamiętać

Event sportowy to świetny sposób na połączenie promocji marki, produktu czy zbiórki pieniędzy w szczytnym celu z aktywnością fizyczną i zdrowym stylem życia. Jeśli promowanie zdrowych nawyków jest wartością, która przyświeca twojej firmie czy marce, warto włączyć bieg do kalendarza działań marketingowych. Przygotuj go profesjonalnie, wręczając uczestnikom koszulki biegowe z nadrukiem, nie zapomnij też o innych, ważnych elementach dobrze zorganizowanego biegu.

Odzież z nadrukiem dla uczestników

Niezależnie od tego, czy organizujesz maraton, czy mały event sportowy dla lokalnej społeczności, zadbaj o reklamę twojej marki lub sponsorów biegu na funkcjonalnym nośniku reklamowym, jakim jest odzież sportowa. To nieodłączny element każdego wydarzenia związanego z aktywnością fizyczną. Jednakowe koszulki biegowe z nadrukiem dla członków klubu, organizacji czy firmy dają poczucie jedności i pozwalają na łatwą identyfikację uczestników. Jakie warunki powinna spełniać odzież sportowa, by uczestnicy wydarzenia pozytywnie zapamiętali twój produkt lub markę? Przede wszystkim musi być dobra jakościowo, czyli termoaktywna. Oddychająca tkanina, z której wykonane są koszulki biegowe z nadrukiem, zapewnia komfort termiczny i odprowadza wilgoć. Na uwagę zasługują zwłaszcza koszulki biegowe fullprint, które możesz całkowicie spersonalizować. Dzięki elastycznym szwom i przemyślanej konstrukcji są niezwykle wygodne. Druk sublimacyjny, którym pokryta jest tkanina, wnika w jej strukturę, nie jest więc nadrukiem powierzchniowym. Jest całkowicie niewyczuwalny w dotyku, a kolory nasycone. Dzięki temu możesz nanieść na koszulki biegowe full print zupełnie indywidualny, zaprojektowany od podstaw nadruk na całej jej powierzchni. To ogrom możliwości!

Co jeszcze przygotować dla uczestników maratonu?

Odzież sportowa dla uczestników biegu nie musi ograniczać się jedynie do koszulek. Chociaż to bardzo popularny nośnik reklamy, równie ciekawym rozwiązaniem jest komin buff. Podobnie jak koszulki biegowe fullprint, kominy zadrukowane są techniką sublimacji. Finalny produkt jest bezpieczny dla skóry i ekologiczny, a możliwość całościowego zadruku i dowolnej personalizacji sprawia, że komin buff jest niezwykle atrakcyjnym i praktycznym gadżetem reklamowym. Kominy są idealne dla biegaczy startujących w jesiennych i zimowych eventach. Bezszwowe, komfortowe kominy z mikrofibry na pewno będą chętnie wykorzystywane także na co dzień.

Biegacz na medal – nagrody i pamiątki dla biegaczy

Chociaż odzież sportowa, którą uczestnicy biegu zabiorą do domu jest sama w sobie miłym upominkiem, nie zapomnij o nagrodach i wyróżnieniach w postaci medali. To drugi ważny element biegu. Ich uroczyste wręczenie zwycięzcom może być kulminacyjnym momentem w oficjalnej części wydarzenia. Możesz też inaczej “ugryźć” temat medali i wręczyć je wszystkim uczestnikom biegu w ramach pakietów startowych, obok koszulek z nadrukiem, kominów i innych gadżetów reklamowych. Medale upamiętniające start są często kolekcjonowane przez biegaczy, warto więc przygotować je dla wszystkich.

Promocja medialna biegu – jak rozreklamować event?

Jeśli organizujesz bieg w ramach firmowej imprezy integracyjnej dla zamkniętego grona uczestników, możesz pominąć ten punkt, ale jeśli organizowany bieg ma komercyjny charakter, nie zapomnij o promocji w mediach. Im większy rozgłos dotyczący wydarzenia, tym większe zainteresowanie sponsorów i społeczności, do której event jest adresowany. Przygotowując bieg zapewnij mu więc medialny szum. Wykorzystaj do promocji eventu media społecznościowe. Duża frekwencja na starcie podnosi atrakcyjność eventu w oczach sponsorów i przedstawicieli prasy i rozgłośni radiowych i telewizyjnych.

Za linią mety – atrakcje podczas biegu sportowego

Jeśli organizujesz komercyjny bieg i zależy ci na szerokim zainteresowaniu wydarzeniem, zapewnij uczestnikom, ich rodzinom i znajomym oraz wszystkim gościom atrakcje także po zakończeniu biegu. To czwarty istotny element dobrze zorganizowanego eventu sportowego. Chcesz, by został pozytywnie zapamiętany nie tylko przez samych biegaczy, ale także osoby im towarzyszące. Co powinno czekać na nich za linią mety? Może to być malowanie twarzy dla najmłodszych, gry i zabawy czy konkursy z nagrodami. Jeśli twój event przypada wiosną i latem, dobrym pomysłem jest ognisko z kiełbaskami, foodtrucki z przekąskami czy mobilny bar kawowy. W chłodniejszych miesiącach mogą to być kociołki z grochówką czy ciepły barszczyk. Do serc odbiorców eventu na pewno trafisz przez żołądek, nie pomijaj więc gastronomicznej części wydarzenia.

Organizacja eventu sportowego to wieloetapowe, złożone zadanie i tygodnie pracy poświęcone na dopinanie wszystkich elementów wydarzenia na ostatni guzik. Zacznij planowanie eventu na kilka miesięcy przed startem i przemyśl każdy jego aspekt, a bieg sportowy na pewno okaże się sporym sukcesem i pozwoli na zrealizowanie marketingowych zamierzeń.